Jak chránit e-mailovou adresu proti čtení roboty

Written by Ondřej Podešva

8 listopadu, 2020

Snad každý WordPress web má na nějaké své stránce uvedenou e-mailovou adresu. Pokud se bojíte, že by mohlo dojít k jejímu zneužití z důvodu zasílání spamu pomocí robotů, kteří procházejí web a e-mailové adresy zařazují do spamových databází, ukážeme vám způsob, jak e-mailové adresy chránit.

TIP: Jestli chcete otestovat vaši stránku, zda tam máte nechráněný e-mail, můžete k tomu použít tento scanner.

Budeme k tomu potřebovat plugin Email Address Encoder. Plugin se nachází v oficiálním katalogu pluginů a lze jej nainstalovat přímo z WordPress administrace.

Email Address Encoder

Plugin umí e-mailové adresy chránit tak, že je zahashuje. Automaticky takto chrání e-maily v obsahu stránek, příspěvků, komentářů, stručných výpisech textu, widgetech a dalším filtrovaném obsahu.

Po instalaci a aktivaci plugin ihned funguje a není nutné nic dalšího zapínat. Chráněný email se automaticky přeloží na sérii znaků, například: t&#111;&#109;&#x61;&#x73;&#x40;wp&#114;&#101;&#x73;&#x73;&#x2e;h&#101;&#108;&#112;<. Jeho zobrazení návštěvníkem je ale pořád stejné.

V nastavení pluginu, které najdete v Nastavení → Email Encoder, je na posledním místě položka Notices and promotions, kterou bych doporučil aktivovat. Skryjete tak reklamu na premium verzi pluginu.

Plugin umí chránit jakýkoliv obsah, nejen e-mailové adresy. Jestliže chcete chránit i například telefonní číslo, můžete jej vložit do shortcodu [encode].

Například: [encode]+420 987 654 321[/encode]

Související články

Jak přidat vlastní oblast pro widgety?

Jak přidat vlastní oblast pro widgety?

Každá wordpressová šablona je jiná a ne každá nabízí dostatečné množství míst pro widgety. Tento návod ukáže, jak si do šablony přidat vlastní oblast pro přidávání widgetů. Tímto způsobem lze přidávat libovolné widgety kdekoliv na webu. Například reklamní bannery...

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

0 Comments

Pin It on Pinterest

Share This